CHP’li Tanrıkulu’ndan ‘AKP Dönemindeki OHAL Yasakları’ raporu

107

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hazırladığı “AKP Dönemindeki OHAL Yasakları” adlı raporunda, “OHAL sanat alanı üzerinde etkisini gösterdi ve 11 konser ve festival ilk gün iptal edildi” dedi.

Tanrıkulu’nun hazırladığı “AKP Dönemi OHAL Yasakları Raporu”nda şu ifadeler yer aldı:

“20 Temmuz 2016’nın ardından OHAL sanat alanı üzerinde etkisini gösterdi ve 11 konser ve festival ilk gün iptal edildi. Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği ‘Güneşin Sofrasında-Nâzım ile Brecht’ adlı oyunun gösterimi, olağanüstü hal gerekçesiyle yasaklandı.

Aydın’ın Didim İlçesinde turizm amaçlı olarak gezi teknelerinin uğradığı 7 koy, gezi teknelerinin kullanımına kapatıldı. Kanun Hükmünde Kararnamelerle onlarca gazete, televizyon, dergi ve radyo kapatılırken, yerel gazeteler de OHAL nedeniyle Kürtçe sayfalarını kaldırmak zorunda kaldı.

İzmir Valiliği çoğu zaman tepki çeken havai fişek kullanımını OHAL süresince yasakladı.

Ankara Valiliği ağustos ayı boyunca açlık grevi, oturma eylemi, anma toplantısı, konser ve buna benzer toplu etkinliklerin yapılması yasaklandı.”

(ANKA)

1 Yorum

  1. I just want to say I’m all new to blogging and site-building and honestly loved this website. More than likely I’m planning to bookmark your site . You amazingly have excellent articles. Thanks for revealing your blog.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here