Denizaltının kaybolduğu bölgede kaydedilen gürültünün patlama

135

Arjantin’de ARA San Juan adlı denizaltı, 8 gün önce ülkenin güneyindeki Ushuaia Limanı’nda rutin faaliyetlerini tamamlamasının ardından başkent Buenos Aires’in güneyindeki Mar del Plata Üssü’ne dönerken kaybolmuştu.

Yaklaşık bir haftadır aranan denizaltının kaybolduğu bölgede geçen hafta kaydedilen bir gürültünün patlama olduğu ifade edildi.

Bazı haber siteleri geçen hafta kaydedilen ve patlama olduğu bildirilen gürültüyü, bugün olan bir patlama gibi haber yapmıştı.

Savunma Bakanlığı açıklama yapmıştı

Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, denizaltındaki mürettebatın da yedi kez deniz üssü ile iletişim kurmaya çalıştığı kaydedildi. Mürettebatın dün saat 10.52 ve 15.45’te iki farklı üsse 4 ila 36 saniyelik sinyaller gönderdiği ancak bağlantı sağlanamadığı bildirildi. Açıklamada, bağlantının elverişsiz hava şartları nedeniyle sağlanamamış olabileceği, denizaltının konumunun tespit edilmeye çalışıldığı belirtildi. (İHA)

1 Yorum

  1. I simply want to say I am just very new to blogging and site-building and seriously enjoyed your web-site. Likely I’m likely to bookmark your site . You absolutely come with good articles. Thank you for sharing with us your web page.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here