Ensar Vakfı protestosuna gözaltı

136

Artvin’de, Ensar Vakfı tarafından ‘Mevlid-i Nebi Haftası’ adı altında düzenlenen konferansı protesto eden 10 kişi, polisin biber gazı ve coplu saldırısının ardından gözaltına aldı.

Artvin’de, Ensar Vakfı tarafından ‘Mevlid-i Nebi Haftası’ adı altında Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde, Prof. Dr. Mustafa Ağırman’ın katılımı ile konferans düzenlendi. Artvin Valisi Ömer Doğanay, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ile davetlilerin katıldığı konferans salonuna girmek isteyen Birleşik Haziran Hareketi ve Halkevleri üyesi 10 kişililik gruba polis saldırdı. Adı çocuk tacizleriyle anılan Ensar Vakfı’nı protesto eden gruba polis cop ve biber gazı ile saldırdı. Saldırı sonucunda 10 protestocular gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 10 kişinin Artvin Emniyetine götürüldüğü, ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılacakları öğrenildi.

Gözaltına alınanların isimleri şöyle: Sercan Dede, Mehmet Fatih Keskin, Selahattin Kaya, Yunus Emre Yaman, Ezgi Eriman, Özlem Akyürek, Emre Sümenoğlu, Mine Günay, Dursun Ali Koyuncu, Umut Can Karakuş.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here