Instagram Hikayeler’ine adınız görünmeden nasıl bakabilirsiniz?

143

Instagram Hikayeleri, insanlara çizimler ve çıkartmalarla süslenmiş, günlük yaşamlarından geçici kısa anları paylaşmalarına olanak tanıyan müthiş bir özellik. Tek dezavantajı, birinin hikayesini izlediğinizde, diğer ucundaki kişi bilgilendiriliyor. Neyse ki, üçüncü taraf bir Chrome uzantısı bunu çözerek tam bir anonimlikle hikayeleri görüntülemenizi sağlıyor.

Instagram Hikayeleri, güzel hoş ama baktığınız Hikaye’nin sahibi bunu görebiliyor. O yüzden stalk’luk yapmak için pek uygun değil. Ya da uygun olabilir mi? InstagramHikayeler’ine adınız görünmeden nasıl bakabilirsiniz?

instagram-hikayeler-ine-adiniz-gorunmeden-nasil-bakabilirsiniz-389586-1.

İhtiyacınız olan araç, Alec Garcia’dan chrome IG Story’dir. Ne yazık ki, bu sadece Instagram’ın masaüstü sürümünde çalışıyor. Android ve iOS kullanıcıları için zor olabilir ama durum böyle.

Yalnızca masaüstünde çalışan eklenti sayesinde dilediğiniz Hikaye’ye isminiz görünmeden bakabileceksiniz. Yüklemenin ardından eklentide açılan pencere üzerinden istediğinizi kişinin ismini aratıp o kişiye ait görüntüleri izleyebilirsiniz.

instagram-hikayeler-ine-adiniz-gorunmeden-nasil-bakabilirsiniz-389587-1.

Yükledikten sonra, Hikayelerinizde bir göz simgesi görüntüleniyor. Buna tıklandığında “Anonim Görüntüleme” modu etkinleştiriliyor. Üstelik yaptığınız görüntüleme sonuçlarda hiçbir şekilde çıkmıyor.

Eklentide, Hikayeler’in paylaşılması ve indirilmesi gibi özellikler de bulunuyor. Paylaş butonuna tıklayarak söz konusu hikayeyi şimdilik beta sürümünde olan Matcha isimli bir sitede paylaşabilirsiniz.

Uzmanlar bunun kaçınılmaz olarak popüler hale geleceğini düşünüyor. (Milliyet, Onur Binay)

3 YORUMLAR

  1. I just want to mention I am new to blogging and site-building and really loved you’re web-site. More than likely I’m want to bookmark your site . You definitely have outstanding posts. Thanks a lot for sharing your website.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here