NBC’den doğal felaket temalı dizi geliyor: American Disaster

102

Amerikan ulusal kanallarından NBC, “American Disaster” isimli yeni bir dizi projesinin geliştirme çalışmalarına başladı.

Yazar Michael McGrale (CSI: Miami, The Following), yönetmen Deran Sarafian (House, The Strain, Hell On Wheels), Muse Entertainment ve Universal TV ortak girişimiyle hazırlanacak diziyle ilgili detaylara bakalım:

“AMERICAN DISASTER” KONUSU

McGrale’in senaryosunu kaleme aldığı American Disaster’ın hikayesi; yıkıcı sonuçlara neden olan bir kasırganın ardından bir arada kalmaya çalışan Orta Batılı bir topluluğun verdiği mücadeleye odaklanıyor.

ANTOLOJİ DİZİSİNE DÖNÜŞEBİLİR

Projenin her sezon farklı doğal felaketlerle mücadele temasında bir antoloji dizisi olarak planlandığı belirtiliyor.

17-11/28/michael-mcgrale.jpg

PROJENİN ARKASINDAKİ İSİMLER

McGrale; aynı zamanda potansiyel pilot bölümün yönetmen koltuğunda oturacak Sarafian, Muse Entertainment’tan Micheal Prupas ve Joel Rice ile birlikte yürütücü yapımcı olarak görev yapacak. Projeyi geliştiren Muse yöneticileri Lydia Storie ve Meghan Mathes ikilisi de yapımcı kadrosunda yer alıyor.

Son altı sezondur CSI: Miami ekibinde yazarlık yapan McGrale ayrıca aynı dizide görsel efekt koordinatörü olarak görev yapıyordu. Fox’un The Following’i ve Rizzoli & Isles, McGrale’in yazarlık yaptığı diğer yapımlar arasında.

2005-2009 seneleri arasında House M.D. dizisinde yönetmen ve yürütücü yapımcı olarak görev yapan Sarafian geçmiş dönemde Rosewood dizisinde de aynı görevlerde bulunmuştu. The Exorcist ve Wisdom of the Crowd, Sarafian’ın yönetmen koltuğunda oturduğu diğer diziler arasında bulunuyor.

Kanada merkezli şirket Muse Entertainment ise Spike’ın Tut, Reelz Channel’ın The Kennedys ve After Camelot gibi çeşitli dizilerin yapımcılığını üstlenirken; Anna Paquin’li gizem draması Bellevue, CBC’deki yayınının ardından Ocak ayı içinde WGN America’da izleyicilerle buluşacak.

American Disaster’ın senaryo geliştirme çalışmalarına devam ediliyor.

İLGİLİ İÇERİK

NBC’den popüler bir Arjantin dizisi uyarlaması geliyor: Love After Love

Kaynak : http://deadline.com/2017/11/nbc-developing-tornado-drama-american-disaster-michael-mcgrale-muse-1202214920/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here