Saadet Partisi 2019 kararını verdi: Kimi destekleyecekler?

132

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 2019 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin, konuştu, ortak aday çağrısı yaptı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 2019 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin, “Biz bir aday çıkaracağız, bu 100 bin imzayla çıkacak. Öyle bir aday olmalı ki AK Parti, CHP, MHP ve HDP’den oy almalı. Tüm Türkiye’yi kucaklayacak biri bulunabilir mi? İnanıyorum ki bulunabilir” dedi.

Karamollaoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Diyarbakır’da bir otelde düzenlediği basın toplantısında, son 300-400 senedir sömürgecilik yapan ülkelerin bölgede yaşananlara çözüm getirebilmesinin mümkün olmadığını bildirdi.

Rusya, Türkiye ve İran’ın problemleri çözme konusunda Soçi’de bir araya gelmesini önemsediğini aktaran Karamollaoğlu, “İnşallah bu bölgedeki ülkeler bir araya gelerek memleketimizdeki ve bölgemizdeki problemlerin çözümüne iyi katkı sağlayacaklarını ümit ediyorum” dedi.

Karamollaoğlu, ABD ile Avrupa ülkelerinin Orta Doğu’daki meseleleri “petrol” eksenli ele aldıklarını ve menfaatleri için çaba sarf ettiklerini belirterek, “Bu bölgede bütün silahlı örgütler ve ülkeler tamamının silahını aynı mihraklar veriyor. Yani oturup bunları bizim iyice düşünmemiz lazım. Nasıl oluyor, ne oluyor?” ifadesini kullandı.

İktidarın kavgacı tavrı dolayısıyla insanlar arasında kutuplaşmaya neden olduğunu savunan Karamollaoğlu, kendilerinin ülke sorunlarının uzlaşmayla çözüleceğine inandığını belirtti.

1 Yorum

  1. I just want to say I am just beginner to blogging and truly loved this web blog. Almost certainly I’m likely to bookmark your blog . You amazingly come with beneficial article content. With thanks for revealing your web page.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here