Trump, Erdoğan ile görüştü

112

ABD Başkanı Donald Trump ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada Erdoğan-Trump görüşmesinde Soçi Zirvesi, Suriye krizi ve bölgesel sorunların ele alındığı belirtildi. Önümüzdeki saatlerde yazılı bir açıklama yapılacağı ifade edildi.

Cumhurbaşkanı, Soçi zirvesinden dönüşünde görüşmede ABD’nin terör örgütlerine yönelik silah aktarımının, silah yardımı yapılmasının devam edip etmeyeceğini soracağını söylemişti.

ERDOĞAN’DAN GÖRÜŞME SONRASINDA TWEET

Erdoğan, Trump ile yaptığı görüşme sonrasında attığı tweette “Bugün ABD Başkanı Sayın Donald Trump ile verimli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik” diyerek bir fotoğraf paylaştı.

Bugün ABD Başkanı Sayın Donald Trump ile verimli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik. pic.twitter.com/DMb8dTM5q1

— Recep Tayyip Erdoğan (@RT_Erdogan) November 24, 2017

TRUMP’TAN PEŞ PEŞE ERDOĞAN TWEETLERİ

ABD Başkanı Donald Trump kısa süre önce Türkiye ile ilgili peş peşe tweetler attı.

Trump ilk tweet’inde “Bu sabah, Orta Doğu’da bana miras bırakılan karmaşık duruma barış getirmeye ilişkin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile konuşuyor olacağım.” ifadesini kullandı.

Trump, aynı tweet’te Orta Doğu’da kaybedilen hayatların ve 6 trilyon doların telafisi olmadığını ancak bunun üstesinden geleceğini söyleyerek bir önceki Obama yönetiminin Orta Doğu politikasını isim vermeden eleştirdi.

Trump attığı ikinci tweet’te ise Türkiye ile yapacağı görüşmenin ardından Tiger Woods ve Dustin Johnson ile Trump National Golf Klübü’nde golf oynayacağını söyledi.

ABD Başkanı Trump, başkan adayı olduğu dönemden bu yana, bir önceki Obama yönetiminin Orta Doğu’da büyük bir karmaşa bıraktığını iddia ediyor.

trump-erdogan-i-arayacak-390838-1.

1 Yorum

  1. I simply want to tell you that I am just all new to blogging and truly loved this web blog. Almost certainly I’m want to bookmark your blog post . You certainly come with incredible writings. Bless you for sharing with us your web page.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here